| zxzx a întrebat:

Mi-am schimbat telefonul si cand am bagat cartela in telefonul nou nu am gasit nici un numar de telefon, adica imi zice ca nu am nimic pe cartela? Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| RazzyFUnik a răspuns:

Pai daca numerele erau salvate in telefonul celalt le gasesti tot acolo... bagi simul si le copiezi, daca nu e posibil sa le fi sters de pe sim, baga simul in vechiul tel si verifica

4 răspunsuri:
| bobby90 a răspuns:

Bagi cartela in telefonul vechi, copiezi toate contactele de pe telefon in cartela si gata! Bafta

| 1Simona a răspuns:

Nu ti-ai salvat numerele pe cartela SIM. Pune cartela in telefonul initial si salveaza toate numerele in SIM. happy

| KurseMarkSasuke a răspuns:

Trebuia sa slvezi numerele de pe telefonul vechi pe cartela.

| mandacheannemaria a răspuns:

Asta inseamna ca atunci cand aveai telefonul vechi nu iti salvai numerele in cartela ci in tel. Iti poti baga cartela la loc in tel. vechi si iti treci toate numerele din telefon pe cartela. Dupa aceea poti sa bagi cartela in orice telefon.