| Ricaion589 a întrebat:

Mi-am sters si refacut cont pe telegram din motive personale si acum m-au blocat pe cateva zile dar nu pot sa astept pentru ca am multa treaba acolo. Cum pot sa evadez din treaba asta fara sa astept? Va rog nu mai faceti mistouri la intrebari serioase pentru ca in ultimul timp vad tot mai multi oameni care comenteaza aiurea si nu au ce face altceva cu viata lor decat sa stea aici sa faca misto de altii care pun intrebari importante

12 răspunsuri:
| Mtoni a răspuns:

Cred că dacă îți faci cont de pe alt număr de telefon cu un id diferit ( și de pe un dispozitiv diferit), nu prea au cum să te identifice că ai mai multe conturi.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te au blocat din cauza ta tu stii ce mesaje ai trimis si cui, ei te au in baza de date si chiar daca i ti faci 100 de conturi o sa te verifice după CNP si datele tale din buletin pe care nu le poti schimba niciodata, daca faci falsuri ajungi după gratii asta vrei?

| Ricaion589 explică (pentru Mtoni):

Pai asta tot încerc sa fac sa pun alt nr de telefon dar nu exista aplicatie gratis care sa-ti ofere. Toate iti cer bani

| Ricaion589 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu are legatura ce zici. Nu m-au banat ci doar mi-au spus ca nu pot să-mi fac cont de pe același nr de telefon cateva zile deoarece am tot sters contul si l-am refacut (am facut asta pentru ca tot eram scos din grupuri si nu puteam sa re-intru decat daca imi faceam alt cont). Ideea e ca nu am chef sa astept 5 zile sau o saptamana pentru ca am ceva treaba pe telegram. Am incercat sa imi fac cont si cu alt nr de telefon dar trebuie sa platesc si nu vreau sa dau bani doar pentru asa ceva. Vreau o modalitate de a putea să-mi fac cont cu același nr de telefon azi

| NonZarek a răspuns:

Singura metoda e sa schimbi IP ul, iar asta poți face cu un VPN. Pe telefon găsești VPN uri gratuite, pe magazin play, dar dacă nu găsești ceva profesional, poți merge pe google și sunt acolo aplicații premium dar modate pentru a putea fii folosite fără bani.

| Ricaion589 explică (pentru NonZarek):

Ba copile ce nu înțelegi ca nu pot sa imi fac cont cu acelasi nr de telefon? Degeaba schimb ip-ul

| Ka0ru a răspuns (pentru Ricaion589):

Da' cumpara frate o cartela cu nr!

| Ricaion589 explică (pentru Ka0ru):

Sunt zgarcit. Prefer sa astept o saptamana ca sa ma deblocheze decat să-mi cumpar cartela doar pentru un cont de telegram

| Ka0ru a răspuns (pentru Ricaion589):

Atunci spor la asteptat! (:

| Mirel4412 a răspuns:

Schimbi ip-ul, folosesti servicii de sms gratuite, gen "free sms number"(cauti asa pe google, sunt multe siteuri).

| NonZarek a răspuns (pentru Ricaion589):

Dacă iei alta cartela si ai același IP la telefon nu ți va permite, inteligentule. Mai bine ramai fără ca ești prost de dai în gropi.

| Ricaion589 explică (pentru NonZarek):

Nu sunt banat pe ip. Doar pe nr de telefon băi