| Petric_Jancsi_1969 a întrebat:

Mi-am uitat modelul de deblocaresi mi s-a blochat tableta. Ce fac?
Exista vreo motoda sa o pot debloca tableta? modelu tabletei este UTOK 700Q line.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dar ce model ti-ai pus? De obicei sunt destul de simple.Ti-ai pus vreo formula matematica? Ah, memoria asta! Metoda este la un service.

| Cozzmy13 a răspuns:

Dai resetare la setarile din fabrica din meniul recovery.
Inchizi tableta.
Tii apasat volum sus si power pana booteaza(cateva secunde).
Navighezi pe optiunea "wipe data/factory resets"(folsind butoanele volum sus si volum jos) si apesi botonul power pentru a incepe resetarea.

Atentie: Va sterge toate datele din tableta.

| Petric_Jancsi_1969 explică (pentru Cozzmy13):

Da nu am buton de volum