| Anonim2htqbf a întrebat:

Mi-am varsat apa pe telefon si nu mai aud cand vreau sa vb la tel... ce pot face?

6 răspunsuri:
| emanuela2005 a răspuns:

Pune-l într-un bol de orez timp de 24 de ore. Daca nu merge mai ia unul sau vorbește de pe cele publice.

| R3sp3ctt a răspuns:

Il bagi in orez, daca tot nu merge iti cumperi alt telefon

| OX_Razvan_2002 a răspuns:

Îl pui într-un vas cu orez, s-a dovedit ca orezul are puterea de a absorbi apa și de aceia acesta este un life-hack foarte bun.

| EmanuelKant a răspuns:

Un control la ORL.

Bula
| Bula a răspuns:

In primul rand, il opresti imediat (din butonul de pornire-oprire, apasandu-l indelungat pana la stingere), dupa care scoti si bateria, daca e detasabila.
Telefonul oprit il pui intr-un bol intre orez, la loc cald (20-30 grade), unde se misca aerul.
Ii-l lasi 3 zile, dupa care pui bateria inapoi si-l pornesti. Daca e nevoie, pui si incarcatorul.
Daca telefonul nu-ti mai porneste nici dupa o ora de incarcare, atunci il duci la service.