| doraz a întrebat:

Mi s-a inchis iphone-ul pentru ca nu mai aveam baterie si acum cand l-am deschis imi apare data de 1 ianuarie 1977.
Cum pot sa-l dau in data de 26.10. 2013? Nu reusesc deloc sa setez anul de cand am ios 7.
Ma puteti ajuta cu indicatii pas cu pas?

Multumesc.

2 răspunsuri:
| YoChriss a răspuns:

Salut! Daca de cand ai pus iOS 7 nu mai poti seta anul, poti totusi sa mai incerci, iar daca dupa mai multe incercari tot nu vrea, du-l la garantie/ service autorizat. Succes!

| EneRomica98 a răspuns:

Pai intra in setari general dai in jos Date and Time setezi automat si zona bucharest si asta e tot!