| geoorgee7 a întrebat:

Mi s-a spart ecranul si s-a stricat display-ul la tableta mea vonino pluri q8, tableta inca mai este la abonament si in garantie, dar nu stiu daca mi-o repara fara sa imi ceara banii, va rog spuneti-mi daca mi-o repara

Răspuns Câştigător
| Vyrnfa a răspuns:

Nu ti-o repara, scrie clar in contractul de garantie ca ei nu raspund pentru cazaturi, spargeri etc...Si ecranul nu se sparge cand tableta sta in pat nemiscata

| geoorgee7 explică (pentru Vyrnfa):

M-am asezat pe ea din greseala, am uitat-o in pat sub o patura sad

4 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Si ce le spui? Ca asa ai primit-o?
Stai chill ca nu ti-o repara!

| Zamfirescu_Lucian_1995 a răspuns:

Din cate stiu eu, la garantie nu iti cere banii, sau nu iti cere foarte multi.