| Eu6798 a întrebat:

Mi s-a stricat hard disk-ul de la laptop, numele lui fiind WD5000LPVX de 500 GB dar nu stiu daca altul va intra exact in laptop in locurile unde trebuie prins in suruburi. Cum imi dau seama? PS: HDD-ul nu mai poate fi citit ca sa primesc mai multe detalii despre el.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Presupun ca a si iesit din garantie. Daca da, in acest caz poti face urmatoarele, dar totul pe raspunderea ta, eu doar iti dau un sfat:
http://www.pcgarage.ro/info/contacteaza-ne/contact/, dai pe departamentul tehnic, completezi datele de acolo, le spui modelul de laptop, ce ti s-a intamplat, si ei iti vor spune daca poti baga un alt hdd, si ce tip, costurile si etc, au ei serviciul adaugare componenta, si toate cele.

| gelu1970 a răspuns:

Hdd are un suport metalic. acel suport fixeaza hdd in laptop. asa ca trebuie sa iti cumperi un hdd de 2, 5"
deci nu e o problema fixarea hdd. desurubezi cele 4 suruburi ce fixeaza acel suport pe hdd vechi si pui suportul pe hdd nou.

| FMC a răspuns:

Da, se va potrivi cat timp e de 2.5''

Răspuns utilizator avertizat
| octav005 a răspuns:

Trebuie sa iti cumperi un hdd de 2, 5 pentru laptop.

| danutzu96 a răspuns:

Poti cunpara orice HDD sau SSD de 2.5' sata (daca vrei capacitatea mai mare, cumperi de capacitate mai mare). Gaurile pentru suruburi sunt standard si 99.9% o sa intre perfect in carcasa.