| Frank51 a întrebat:

Mi s-a stricat incarcatorul la tableta 5v 2A, dar am alt incarcator 12v 1A, este ok sa incarc cu acest incarcator? Sau se va strica bateria in timp? Precizez ca bateria este de 7800Mah.

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La tableta iti trebuie de 5 volti. Daca bagi de 12 volti ai terminat bateria.

| K0sti a răspuns:

12 V? A dreac ea fizica de o faceti voi la scoala! Dupa ce-l bagi sa fugi repede ca o sa bubuie! Anunta si pompierii intre timp!

| Salontanul a răspuns (pentru K0sti):

Bravo! Cel mai bun raspuns posibil. Ceva asemanator Spuneam si eu.Sa-si ia o perie de pantofi si sa se spele pe dinti. Tot perie este, nu? pun unii intrebari de te crucesti!

| K0sti a răspuns (pentru Salontanul):

Pai daca scoala si cititul sunt facultative...se ajunge la astfel de fenomene!

| Frank51 explică (pentru K0sti):

Tu chiar nu ai avut ce sa faci? Crezi ca sunt cazut de pe luna sau ce. Nu sunt atat de tampit incat sa fac vreo prostie. Am intrebat pentru ca stiu din experienta ca nu se intampla nimic pe moment, am si specificat, ''se va strica in timp?'', dar nu, ca tu trebuie sa vi cu niste ironii la intrebarea mea de parca esti cultul cultilor, stii ceva, chiar daca ai o varsta, te respect asa cum ma respecti, mersi.

| K0sti a răspuns (pentru Frank51):

''se va strica in timp?''
Nu, se va strica instant! Va face plici instant!

| Frank51 explică (pentru Salontanul):

Chiar daca avem dreptate, nu trebuie sa ne dam mari, si sa fim superiori. Poate eu sunt mai bun la geografie nu la fizica, sau poate imi place muzica, de unde stii tu? Neeeh, hai sa generalizam si sa ii punem pe toti intr-o oala, ca toti sunt la fel, toti fumeaza, toti se drogheaza, ce sa mai, copii obisnuiti nu mai sunt. Deh.

| Salontanul a răspuns (pentru Frank51):

Cine te-a intrebat ceva? Nu-mi aduc aminte sa fi vorbit ceva cu tine! Iar daca vezi ca unul are dreptate incearca si invata si asuma-ti vina de a nu fi facut ce trebuie la vremea lor. Pentru a nu te mai face de rusine nu mai pune intrebari aici inainte de a incerca sa te documentezi. Daca n-ai inteles nimic din ce ti-am spus la urmatoarea intrebare te blochez.

| Frank51 explică (pentru Salontanul):

Nu m-ai intrebat nimic. Dar avand in vedere ca ai vorbit la intrebarea mea, despre mine, ce sa cred. Chiar crezi ca nu m-am documentat? Am cautat ore intregi pe forumuri si peste tot, nu am gasit nimic. Desigur stiam ca de bine nu poate sa fie, dar totusi am intrebat, si acum regret. Ce varsta ai? daca imi permiti.

| CLCQ a răspuns:

NU, prima diferenta este tensiunea de alimentare. Cauta un incarcator cu aceleasi caracteristici.