| GulDan a întrebat:

Mi s-a stricat masina de spalat! O pot duce la reciclat si sa primesc ceva pe ea in schimb?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Produsele electrocasnice se recicleaza lunar, gratuit prin grija primariei si nu primesti nimic in schimb.
Poti primi ceva bani daca mai are piese bune si le duci la un service sau o duci buy back la un magazin de unde-ti cumperi alta.
Exemplu: http://www.altex.ro/regulamentul-de-desfasurare-a-campaniei-buy-back si primesti o reducere la noua masina.

| KodrutZ a răspuns:

Cred ca cea mai buna idee ar fi sa o repari, totusi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La reciclat adica la fier vechi nu? Da, poti lua cel mult 1, 5 roni /kg.