| denysuk25 a întrebat:

Mi s-a stricat telefonul. S-a udat si i-am scos apa din display pe unde am avut cardul de memorie. l-am sters, l-am desfacut si l-am deschis sa vad daca merge, mergea doar ca nu imi mergea display-ul. Unde sa il duc la reparat? Mai sunt sanse sa mai mearga? Fundita.

3 răspunsuri:
| panther2007 a răspuns:

Un telefon in mod normal ar trebui sa reziste in apa 30 de secunde, insa depinde de uzura acestuia.In cazul tau display-ul a luat apa, posibil sa in functioneze atunci cand se va usca complet, insa nu o sa iti functioneze in parametri normali, motiv pentru care eu iti recomand schimbarea acestuia daca placa ta de baza nu are nimic

| denysuk25 explică (pentru panther2007):

Nu are rost sa imi iau altul. Mai am vreo 3 prin casa. Doar ca imi pare rau de el ca e la abonament si cu banii pe care ii platim pe abonament plecam in Turcia

| DAAAAAAAAAA a răspuns:

Daca ii faci display-ul da, s-ar putea sa meraga doar daca nu sa defectat nimic din el.