| twyster90 a întrebat:

Mi s-ar misca mai bine sims 3 daca as cumpara Placa video Gainward nVidia GeForce 8400 GS, 512MB, DDR2, Fan, HDMI, PCI-E?

Răspuns Câştigător
| Roxss a răspuns:

Http://www.systemrequirementslab.com/cyri
Fa "testul" asta si vezi unde sunt problemele de ce iti merge greu/usor.
:D
E foarte bun.Il poti folosi la orice joc doresti. Fundita?:o3

1 răspuns:
| Slowmotioon a răspuns:

Da se va misca mai bine, dar ghideazate sa iti iei o placa sa aiba macar 256 bit, pentru ca jocuri vor mai aparea si vor cere placa Buna.De ex eu mi-am luat un NVidia 9600 gt 1024 mb, pe ddr2, 256 bit.si sincer nu am joc care sa nu ruleze, momentan... Uite aici cerinte minime pentru Sims 3

* 128 MB GeForce FX 5900 or Radeon 9500 graphics card
* Pentium IV 2. 0 GHz or Athlon XP 2000+ CPU under Windows XP (SP2)
* 1 GB of RAM under Windows XP (SP2)
* Pentium IV 2. 4 GHz / Athlon XP 2400+ CPU under Windows Vista (SP1)
* 1. 5 GB of RAM under Windows Vista (SP1)