| Bobby26 a întrebat:

Mi s-au ars rami, am avut ddr2 are ceva daca pun ddr3?

Răspuns Câştigător
| MudvayneMurderer a răspuns:

Da are. Nu o sa ti se potriveasca cu placa de baza.

6 răspunsuri:
| MineIsLikeABridge a răspuns:

Pai nici macar nu o sa iti intre ddr3 in slot ddr2

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai depinde de placa de baza daca suporta ddr3

| nurckye a răspuns:

Placa ta de baza are rami pe ddr2. N-ai cum sa pui altceva in afara de ddr2

| C0olmonkey a răspuns:

Nu o sa ti se potiveasca deoarece DDR2 nu are aceeasi conexiune ca DDR3

| Lavinateen123 a răspuns:

DDR, DDR2 si DDR3 sunt trei standarduri diferite de module pentru memorie. Principial functioneaza la fel dar la viteze diferite

DDR2 e de 2 ori mai rapid decat DDR iar DDR 3 e de doua ori mai rapid decat DDR 2

Deci un raspuns, simplu nu poti sa inocuiesti DDR 2 cu DDR 3.

Si, in plus, sfatul meu este sa iti iei DDR2 la aceeasi frecventa cu DDR2 -ul stricat. In general este un numar de 3 cifre dupa DDR2 ( de exemplu DDR2 667 MHz etc ).
Toretic daca mergea la o frecventa mai mare si tu pui unul la o frecventa mai mica ar trebui sa mearga, dar de ce sa verifici teoria cu practica daca tot dai banii pentru unul nou.

| R3yzoo a răspuns:

Are pentru ca alt fel de rami nu se potrivescwinking fundita? smug