| Andra10 a întrebat:

Mi s-au sters mai mult de jumatate din contactele din lista de mess. Am o parola foarte grea, nimeni nu o mai stie. Unele nume din persoanele ramase in lista sunt cu numele pus de ei, unele cu numele schimbat de mine. Nu mai inteleg nimic. Ce pot sa fac? Ce poate fi? Vi s-a intamplat vreodata? Mentionez ca am anti-virus. Help!

Răspuns Câştigător
| blu3flower a răspuns:

Buna...asta mi s-a intamplat si mie. mi-e urat sa ma uit in lista laughing la ce putini mai am.eu mi-am facut alt id iar cu timpul fac rost de id-urile tuturor prietenilor tongue.( nu cred ca este vreo solutie )

4 răspunsuri:
| sutinoo a răspuns:

Sa clarific un lucru, daca ai antivirus nu inseamna ca nu poti prinde un virus si mai sunt niste metode de hacking numite phishing, adica o pagina identica cu cea de login pusa pe alt site.

Mai multe despre metoda aici : http://en.wikipedia.org/wiki/Phishing

Pe de alta parte gandeste-te, cine mai are acces la contul tau? Ai un prieten gelos?

Ca sa faci un pic de ancheta poti intra pe adresa :

https://api.login.yahoo.com/login/history

Yahoo-ul din pacate nu ne da mai multe informatii :|

O mica adaugare, va trebui sa astepti vreo doua-trei saptamani pana sa iti apara login-urile yahoo-ului de azi.

| iReal96 a răspuns:

Fantome cu siguranta!

| Anda1197 a răspuns:

Sunt programe de spart parole! Inceraca Ctrl+H, daca nu schimba-ti parolahappy

| EckoTM a răspuns:

MyLollipop arata-mi un program de spart parole de mess care nu e FAKE