| amy_2311 a întrebat:

Mi se blocheaza calculatorul, asta insemnand cursor+tastaura+ceasul calculatorului, care ramane la aceeasi ora ore intregi; pana cand inchid de la buton toata dracia monstruasa. Doar de la butonul din spate vrea sa se inchida (in fata are doar unul, deci de "restart" nu are). Inainte nu ma ingrijora deoarece inchideam, apoi deschideam si mergea iar! Dar de la un timp nu mai vrea sa porneasca din nou, nu se mai deschide monitorul dar se aude ca porneste normal, aud din intunericul monitorului cine intra si iese de pe messenger. Monitorul e bun ca merge la alt calculator. De 5 zile nu mai reusesc sa il deschid, de cand initial mi se blocase, dupa cum v-am povestit. Si acum intrebarea:
Ce ar putea avea?
Va multumesc mult de tot daca ma ajutati!

Răspuns Câştigător
| szergiu a răspuns:

Placa video sau ai in calculator o placa de baza care se incalzeste si este racita de un motoras s`ar putea ca acel motoras sa nu mai functioneze si sa fie arsa placa de baza/video.

2.Relinstaleaza windowsul
3. Ori daca nu procesorul sau memoria RAM." " nu are cum sa fie de la memoria ram. memoria ram se "ocupa" de viteza de "lucrare" a calculatorului.
Succes. iti recomand sa il duci la ceva firma de calculatoare.

4 răspunsuri:
| CosteaVlad a răspuns:

Ori daca nu procesorul sau memoria RAM. Incearca sa-ti reinstalezi windows-ul pe curat, adica sterge toate partitiile, fa-le din nou si apoi instaleaza windows-ul. Bafta! happy

| mrsolo a răspuns:

Placa video, sau placa de baza!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate l-ai bushit (vorba ardelenesaca insemnand stricat laughing ) cand l-ai tot dtins de la sursa straight face

| amy_2311 explică:

Nu era placa de baza instalata cum trebuie