| unbaiatanonim a întrebat:

Mi se blocheaza statusul la mess. Nu stiu ce are, cand incerc sa imi schimb statusul nu se intampla nimic, am reinstalat yahoo messenger-ul, am restartat pc-ul si tot la fel mi se intampla. Ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| aLinux a răspuns:

Am patit aceiasi problema ca tine cand aveam alt ISP... si cred ca problema era de la ROUTER, sau vreun port anume blocat...
si eu incercasem la fel sa reinstalez yahoo messenger si sistemul de operare. dar la fel acelasi raspuns.
apoi fara sa vreau a venit ziua cand m-am mutat pe alt ISP si nu am mai avut astfel de probleme.
Eu zic sa iti verifici porturile pentru yahoo daca sunt deschise, sau sa iti scanezi calculatorul cu "malwarebytes" poate ai vreun gandacel happy

3 răspunsuri:
| unbaiatanonim explică:

Nu folosesc pluginuri. Am windows7 si imi face asa de ceva timp, o fi de la windows?

| mekata a răspuns:

Ti se poate intampla asta si daca ai floodat serverul incontinuu schimband statusurile, sau daca folosesti un plugin ca sa iti arate ce melodii asculti la winamp si cu avatarele se mai intampla asa si te blocheaza pentru un anumit timp, trebuie sa astepti, pentru ca faci flood

| mekata a răspuns:

Te asigur ca nu este de la windows, am avut o problema asemanatoare cu avatarul si cam vreo saptamana am avut problema,
trebuie sa astepti pentru ca mai sunt probleme tehnice, cam peste tot, si o sa se rezolve problema de la sine o sa veziwinking, e posibil sa fie o eroare din serverul lor stai linwinking