| YoyoXender a întrebat:

Mi se da intr-una luminozitatea la maxim la laptop, cum fac sa o opresc?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

De regula, luminozitatea si contrastul de baza este reglat la maxim la ecrane (monitoare, telefoane, tablete, TV, etc.)
Fiecare laptop are combinatie de taste (Fn + Fx) cu care se poate regla luminozitatea de baza a ecranului, iar la multe este si combinatie pentru reglajul contrastului de baza.
Din reglajele de baza trebuie redusa luminozitatea si contrastul la maxim posibil, cand imaginea este inca buna (de exemplu la poze). Atentie! Sunt necesare cateva ore de functionare pana ce ochiul (si creierul) se obisnuieste cu reglajul nou! Este posibil sa fie repetata reglarea dupa un timp.
Reglajele optime sunt de 50-65% pentru luminozitate si 50-75% pentru contrast, in functie de aparat.

5 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Daca isi face asta singur fara o interventie a ta atunci e virusat! Curata-l cu un program antivirus sau reinstaleaza windows!

| Zuzu1991 a răspuns:

In setari tin minte ca exista ceva de gen adaptive light
google it

| Feri5 a răspuns:

În programele cu fundal negru se dă la minim, apoi când revii pe alt program cu temă albă, se dă la maxim... Așa face și la mine. De exemplu, când fac programe pe Visual Studio, luminozitatea devine relativ redusă, iar atunci când intru în meniul principal sau pe un alt program, se dă la maxim.

| YoyoXender explică:

Cand bag incarcatorul se opreste nu mai se re re re da la maximum (gen nu mai imi joaca lumina la maximum
si gen ( cred ca de la aplicatia sau virus ) vreau sa stiu ce este de la voi nul instalasti las link-ul aicea https://x1heref1le1x.com/......efdcfef1a5

| YoyoXender explică:

Bine am luat un antivirus si Tweaking.com - Windows Repair, si l-am facut acum cand am pus anivirusul nu mi-a gasit nimic nimic (nu malwer nimic am folosit un antivirus de la IOnitMalware Fighter