| anonim_4396 a întrebat:

Mi se descarca repede bateria si se infierbinta procesorul telefonului uneori. A mai ramas o luna de garantie. Cum credeti vor vrea sa imi schimbe bateria? Sau trebuie sa fie stricata de tot?

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Daca ai root nu mai ai garantie. Poti sa incerci totusi, dar ma indoiesc ca ti-l mai repata gratis. Cu root poti sa-ti faci si overclock si sa-l strici tu. Si de unde stiu ei ca nu ti-ai facut si l-ai facut dupa inapoi cum era? Sunt 80% sigur ca nu ti-l repara, ei mereu cauta motive sa nu o faca si rootul e motivul excelent.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Repede dus inapoi la vanzator! E in garantie (inca).

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu stim, mergi cu el la garantie, dar repede ca daca iese din garantie, costă reparatia, si vor zice ca tu l ai stricat. Ce marca e telefonul?

| Radu284 a răspuns:

Cel mai probabil nu e din cauza bateriei, e vreo aplicatie care face asta.

| KanezuY a răspuns:

Du-te acolo de unde ti ai luat telefonul si solicita sa ti schimbe bateria

| FakeSmiley a răspuns:

Pai telefonul se incalzeste de la aplicatii. dar daca vrei sa schimbi bateria fiind ultima luna de garantie, poti incerca spunand ca nu mai te tine deloc bateria si sa o schimbe. ce-l putin asa am facut eu laughing dar trebuie sa ai si putin noroc big grin

| anonim_4396 explică (pentru FakeSmiley):

Am facut root si am instalat Purify ca sa tin toate aplicatiile oprite. Tin luminozitatea la minim dar oricum tine vreo 2 ore daca folosesc Skype ori Facebook, jocuri nici nu mai instalez. Procesorul des ajunge la peste 60 °C

| FakeSmiley a răspuns (pentru anonim_4396):

Skype consuma mult. Facebook presupun ca la oricine se incalzeste laughing acum nu stiu ce sa zic.

| CuriousStuff a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca ai root nu mai ai garantie. Poti sa incerci totusi, dar ma indoiesc ca ti-l mai repata gratis. Cu root poti sa-ti faci si overclock si sa-l strici tu. Si de unde stiu ei ca nu ti-ai facut si l-ai facut dupa inapoi cum era? Sunt 80% sigur ca nu ti-l repara, ei mereu cauta motive sa nu o faca si rootul e motivul excelent.