| sorinalex a întrebat:

Mi se deschide greu laptop-ul. Aveti idee de ce? Nu in sensul ca se incarca greu. Trebuie sa apas de mai multe ori butonul de pornire ca sa se aprinda. Care sa fie problema?

Răspuns Câştigător
| HTMLCOCULY a răspuns:

Il desfaci si-l cureti de praf.Verifica si conectivitatea, sa nu fie deslipit vreun fir.Succes!

| sorinalex explică (pentru HTMLCOCULY):

Multumesc

| sorinalex explică (pentru HTMLCOCULY):

Multumesc.

| HTMLCOCULY a răspuns (pentru sorinalex):

Ai grija cum il desfaci.

9 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Butonul, daca ai noroc!

| monster62 a răspuns:

Eu zic ca este legatura de la buton ce nu face bine contact... asa ca mai bine chemi un specialist sa-l desfaca, sa nu strici ceva, si poate fi ori contactul butonului destul de deteriorat, ori sa fie prafuit, si sa mearga greu contactul.

ok, mult noroc! happy

| monster62 a răspuns (pentru monster62):

Bine zici, razvan, o mai tii asa pana nu mai merge deloc, si ATUNCI il duci la reparat. o zi buna!winking

| ema a răspuns:

Probabil chiar butonul e de bona. Posibil sa nu faca bine conexiunea. In cel mai bun caz trebuie doar desfăcut si curățat.

| ema a răspuns:

De vina* ..scuze

| sorinalex explică (pentru ema):

Multumesc Ema. Ma gandeam eu. O mai duc asa pana cand nu va mai merge deloc. Dupa ce apas de 3-4 ori se aprinde in cele din urma. Nu pare a fi o problema grava.