| MePsd a întrebat:

Mi se inchede ecranul calculatorului cand ma joc sau ma uit la filme, chiar si cand joc fifa 2007 prea mult se inchide( sunt disperat! Daca si la fifa 07 se inchidecrying ). Un sfat?
Ps: nu am chiar un harb, dar nici cu 16 gb de ram.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Vezi cat e temperatura procesoarelor (CPU si GPU).
Probabil se incalzesc prea tare din cauza prafului depus.

7 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Placa video sau ram-ul e de vina aici.

Răspuns utilizator avertizat
| Alexandruuu88 a răspuns:

Reinstaleaza windosul

| DOOOPX a răspuns:

Reistaleaza windowsul, daca nu stii cum uite-te pe net, daca problema persista schimba placa video.

| Ensiferum a răspuns:

Pot fi mai multe probleme gen: driver placa video, placa video, sursa de alimentare prea slaba etc. poti incerca variantele de mai sus cu reinstalarea driverului sau a windowsului cu driverul, poti incerca si sa dai compatibility la fisierul. exe al jocului, sa il pui cu un windows inferior. Spor!

| Jonas94 a răspuns:

Desfă-l, ia sfântul aspirator și dă un pic prin el, apoi desfă-i heatsink-ul de la procesor, aplică altă pastă termo-conductoare între heatsink și procesor (cea veche probabil s-a uscat), la fel și cu placa video.

| AndreiDV12345 a răspuns:

Pai de exempu daca ai o placa grafica AMD se incalzeste repede deiarece racirea de la coolere nu e suficienta, cand ea se incinge la o anumita temperatura se opreste. Ce ai putea sa faci in afara de a schimba placa grafica ar fi sa deschizi carcasa de la PC si sa folosesti un ventilator pe cara sa il indrepti spre placa, asa ea se raceste si continua sa functioneze.