| anonim_4396 a întrebat:

Mi se inchide calculatorul dintr-o data.Cum pot rezolva proplema fara sa reinstalez windowsul?straight face

Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

Si eu am patit de multe ori!
e din cauza de la hardwinking
incearca sa scoti de prin el si sa il stergi bine de praf!
si daca il lasi noapte pornit incearca s il mai stingi
eu l-am desfacut u prietenul meu, am stres toate piesele de prin unitate si apoi nu am mai avut problemewinking

6 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Poate fi de la sursa PC-ului.
probabil e pe "duca".

| Hirako a răspuns:

Intra in Start->Control Panel->Power Options si selectezi NEVER la "Turn off hard disks". Daca nu merge :

1) Se poate sa fie de la virusi, da-i un scan.
2) Deschide unitatea si sterge-o de praf.

| Vladut2409 a răspuns (pentru Hirako):

Mersi f.mult.Mi-am facut problema am intrat unde ai zis si tu, era setat hard-disk-ul sa se stinga la 20minute.Iti multumesc f.mult happy

| BrD a răspuns:

1. Instalezi un antivirus si dai scanare totala.
2. Chemi pe cineva sa iti desfaca calculatorul si sa ti'l curete de praf.

| Snutzy a răspuns:

L-am sters de praf...si l-am scanat si spune ca n-are virusi...inca se mai inchidestraight face

| danielluciancount a răspuns:

Salut am si eu aceiasi problema mie se inchide instantaneu fara sa ii fac ceva
dar patesc treaba asta numai la (euro truck simulator 2) in rest merge perfect.il am curatat de praf/am pasta la procesor si la placa video, dar nu inteleg de ce se opreste dintr-o data
sunt reparator pc dar n-am intampinat niciodata asta ajutati-ma si pe mine va rog frumos