| ObiectivulAnonim66 a întrebat:

Mi se inchide ecranul de la laptop. E ceva la clapita ca il misc si isi revine. L-am mai demontat sa vad ce are la ecran si nu are nimic. Ce credeti?

Răspuns Câştigător
| kanechy a răspuns:

Cel mai probabil sunt pini de la display, cand l.ai desfacut, probabil si.au format un mic joc! Incearca sa il desfaci si ai sa vezi niste cabluri care vin de la display nu cele alb negru, e un singur papuc format din vre.o 20 de fire, trebuie doar sa il apesi cat sa intre la locul lui si evrica!

Răspuns utilizator avertizat
12 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Probabli ai un cablu sau un circuit cu defect de contact.
Daca n-ar avea nimic, nu ar face figuri.

| K0sti a răspuns:

Panglica! Vreo 2 milioane + manopera si aia e...

Răspuns utilizator avertizat
| Mayhem666 a răspuns:

Cred ca iti trebuie alt laptop.

| danutzu96 a răspuns:

Daca nu te pricepi, la service! Daca bagi manuta in el si nu lucrezi delicat, poti rupe legaturile dispay-ului cu placa de baza si faci o paguba mai mare.

Răspuns utilizator avertizat
| danutzu96 a răspuns (pentru ObiectivulAnonim66):

Atunci verifica cele 2 cuple la ambele capete. asta inseamna ca trebuie sa demotezi si clapa.

Răspuns utilizator avertizat
| danutzu96 a răspuns (pentru ObiectivulAnonim66):

Ai grija la antenele wifi. Sa nu le dezlipesti sau rupi.

| kanechy a răspuns:

Super, ma gandeam eu ca asta este, si mie mi.sa intamplat asta, am crezut ca se arsese, dar l.am desfacut si am vazut ca sarise papucul acela, la mine sarise din cauza ca dad sem clapa foarte pe spate si il trasese din locas, scuze ca nu ti.am explicat chiar pe inteles, am avut un moment de lapsus si am raspuns cum am putut!

| Raulsimy2 a răspuns:

La fel ca el