| c0pil1n a întrebat:

Mi se intampla cateodata in jocuri sa-mi fuga imaginea pe fractiune de secunda. Gen ca un mini speed si isi revine.
A mai intampinat cineva vreo problema de genu?

3 răspunsuri:
| Mirel4412 a răspuns:

Probabil ti se blocheaza de la net si revine iar fluxul de imagini dupa intreruperea aia minora. Poate ploua afara sau nu ai internet bun

| DidiPuscariasu3 a răspuns (pentru Mirel4412):

Conexiunea la Internet poate fi o problema, dar daca chiar ar fi fost aceasta, nu cred ca ar mai fi intrebat.

Cel mai probabil are legatura cu setarile de la grafica jocului respectiv, cat si cu hardware-ul PC-ului.

| DidiPuscariasu3 a răspuns:

Nu inteleg la ce referi prin "sa-mi fuga imaginea pe fractiune pe secunda". Trebuie sa te uiti intai la speficarile recomandate pentru jocul respectiv (adica placa de baza, procesor recomandate etc) si sa vezi daca corespund, macar minim, cu ce ai tu.
Daca joci cu setarile de la grafica peste limitele hardware-ului tau evident ca vei intampina tot soiul de probleme. Vezi ce rezolutie ai si in setarile generale, daca ai placa video Nvidia, activeaza V-sync. Ai aici mai bine explicat https://www.hp.com/us-en/shop/tech-takes/vsync-should-i-turn-it-on-or-off

De altfel, mai experimenteaza cu setarile, cauta niste benchmark-uri pe Youtube, poate gasesti o solutie asa.