| geop a întrebat:

Mi se întâmplă următoarea fază: un folder îmi apare "empty". dar la proprietăţi apar cei 12Gb pe care îi are. Unde au dispărut fişierele? Eu nu am şters nimic că nu aveam de ce.

Răspuns Câştigător
| WikiWikiBOY a răspuns:

Probabil fisierele sunt invizibile iar la setari ai optiunea de a nu vedea fisierele ascunse. Ok.
Deschide my computer, si sus sunt niste bare. Pe prima bara scrie organizare iar pe a doua biblioteca noua ( pe windows 7 h.p. (home premium)). In limba engleza scrie pe prima una dintre cele mai jos iar pe a doua. nu conteaza. organization
structure
establishment
economy
form
method
frame
framing
scheme
fix-up

Dai pe organizare. Dai la optiuni folder si cautare. ( Options folder and searching ) ceva de genul. si dai pe vizualizare ( vizualization ) Cauti mai jos in lista aceea : fisiere si foldere ascunse ( Hidden files and folders ) si dai pe se afiseaza unitatile sau ce scrie mai departe acolo. Acum ar trebui sa iti apara acele foldere / fisiere acolo.

Am obosit la cat am scris. de ma fac macar cu o funda e binewinking

7 răspunsuri:
| Dannyjj a răspuns:

Deschide folderul,
->apasă tasta Alt
->tools
->Folder Options...
->Secţiunea "View"
->selectezi "show hidden files and folders"
->Dai OK

Acuma au apărut fişierele ascunse, le selectezi pe toate, apoi click dreapta pe ele, alegi properties, debifezi opţiunea "hidden" şi dai ok.
Te întorci la folder options şi bifezi la loc "don't show hidden files and folders".

| mihai19d a răspuns:

Salut! Cred ca sunt ascunse fisierele.
Incearca sa le faci vizibile de aici Control Panel -> Folder Options -> selectezi View -> si bifezi Show hidden files, folders and drives -> Apply -> OK si ar trebui sa le vezi acum

| alxp a răspuns:

S-ar putea sa le fi ascuns din greseala

| WikiWikiBOY a răspuns:

Mai bine nu dai la nimeni.

| WikiWikiBOY a răspuns:

Thx geo big grin

| geop explică:

Off. Ce-i drept în ultimele zile am foarte obosit. Fiecare dintre voi a avut dreptate. Cui dau funda? Ar fi nedrept sa dau decât unuia când toţi aţi avut dreptate. Va multumesc foarte mult tuturor

| aly19223 a răspuns:

Restarteaza sau asteapta