| morosanu55 a întrebat:

Mi se tot blocheaza imaginea video cand urmaresc streaming live(video chat). Inainte foloseam win7 si n-aveam aceste probleme, acum de cand am trecut la win 10 merge vreo 3 min-5 min (indiferent ca e 1080p sau 480p) se blocheaza 3 sec, mai merge 2 minute bine apoi iar se blocheaza si tot asa. Placa video si internetul sunt ok, ce as putea face?

4 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Încearcă mai multe browsere.
Curata cache-ul browserului.
Ai instalat driverul plăcii video de pe siteul oficial?
(Intel/Nvidia respectiv AMD in funcție de placa ta)

Necesita JRE? Pentru siguranță, instalează ultima versiune.

| ViruseZ a răspuns:

Update la drivere. Windows 10 este un sistem "foarte greu", ce utilizeaza multe resurse, deci posibil sa fie si din cauza aceasta.

| doctorandus a răspuns (pentru ViruseZ):

Ultimele drivere le obtii cu https://sdi-tool.org/download/

Descarca varianta Lite si pe urma descarci indecsii, dup-aia descarci ce drivere-ti trebuie.

| ViruseZ a răspuns (pentru doctorandus):

Nu recomand "unelte" 3-rd party.

Intri frumos pe site-ul producatorului, si descarci de acolo