| theR0cK a întrebat:

Mi se tot reseteaza calculatorul si nu stiu de ce. Deci il aprind merge bine 5-10 min apoi se blocheaza imaginea si in caz ca folosesc ceva cu sunet se blocheaza si sunetul si nu mai raspunde la nici o comanda pana nu-i dau restart. Daca ii dau restart monitorul mi se stinge si ramane asa pana ii dau restart de 3-4 ori la rand si ventilatoru scoate un zgomot ciudat ( ca si cum ar mari rotatiile ) si pana la urma se aprinde iarasi si iar stau 5-10 min si o ia de la capat. Stie cineva care e problema? Sfaturi sugestii recomandarii? Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| Barnutiu_Cristi_1996 a răspuns:

Daca ai imaginea buna nu ii placa video, in cazul ala ii de vina procesorul, verifica sa vezi daca radiatorul este bine fixat si nu se misca sau schimba pasta termica de pe procesor ca ii uzata happy

| theR0cK explică (pentru Barnutiu_Cristi_1996):

Nu am cum sa umblu la el pentru ca e sigilat, ca e in garantie. Si abia a venit din service ca se stricase placa video interna si mi-au schimbat toata placa de baza. Mai devreme l-am reformatat si vad ca merge, nu se mai stinge, dar faza e ca asa am patit ieri. L-am adus acasa i-am bagat windowsul si programele a mers bine si a doua zi dimineata face figuri. Mie frica, ca nu cumva sa patesc la fel si acum.

| Barnutiu_Cristi_1996 a răspuns:

Restarturiile pot veni din cauza supraincalzirii unei componente cum ar fi placa video, procesor, sau din vina sursei, si mie mi se restarta dar era din vina radiatorului ca nu facea bine contact cu procesorulhappy

| theR0cK explică (pentru Barnutiu_Cristi_1996):

Nu stiu ce sa-i fac cred ca pana la urma il duc la un service autorizat. Multumesc de raspuns