| xGamerZ212 a întrebat:

Modul high performance la windows supraincarca laptopul?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu, dimpotriva.
In modul High Performance sunt reduse "infrumusatarile" facute de Windows (de exemplu: umbre in jurul literelor, animatii, etc., care ocupa degeaba procesorul, "franand" functionarea lui.
In acest mod, laptop-ul functioneaza mai repede.

| Kaennox a răspuns:

Nu, este lasat sa functioneze la capcitate maxima, fara restrictii la procesor sau la placa video. Se va descarca mai repede daca sta pe baterie. Si cat despre chestia cu infrumusetari, nu imi aduc aminte la windows 10 sa fii vazut asa ceva dar este posibil sa opresti din acele "infrumusetari" ca sa fie mai putin solicitat.