| comyne a întrebat:

Motive pentru care ar trebui sa imi cumpar un ipad?(as vrea de asemenea si motive de ce nu ar trebui sa imi cumpar unul)

5 răspunsuri:
| Csander a răspuns:

Dar ar trebui sa cumperi unul doar pentru motivele altora sau ale tale?
Daca iti place tie si te incanta, cumpara-l. Daca crezi ca nu ai la fe sa-l folosesti si nu te atrage, nu il cumapra, mai simplu de atat nu se poate.

| prodatory2k a răspuns:

Eu am un ipad air 2 de 3 ani si un pic si sunt extrem de multumit de el. Bateria la cat stau eu pe el duce bine, jocurile merg extrem de bine, soft-ul ruleaza fluid. De cand il am de doua ori s-a blocat (din cauza aplicatiei ca nu era bine optimizata). Totodata, n-am avut niciodata problema cu virusii. Daca vrei sa joci chestii piratate, sa modifici soft-ul nu ti-l recomand. Daca ai pc cu windows e greu sa transferi pozele din el, soft-ul e cam buguit.

| Andreeush a răspuns:

Doar dacă consideri că ai nevoie de unul îți poți cumpăra.
E aiurea să îți cumperi ceva în funcție de părerile altora.

| Mircea08 a răspuns:

Motiv pentru care sa nu iei un ipad - ceva ce da dependenta nu e bine sa fie permanent la indemana

| uptowngirl a răspuns:

+ portabilitate
+ IOS -> super usor de utilizat, siguranta (nu ai nevoie de antivirus), performanta
+ versatilitate (il poti folosi ca si kindle, workspace in meetinguri..etc)
+ statusul dat de marca Apple

- pret -> sunt destul de scumpe in comparatie cu variantele pe Android (dar si isi mentin capacitatea de functionare mult mai mult, nu necesita resoftare, etc)