| dannyel86 a întrebat:

Mouse si tastatura mi se deconecteaza de la pc atunci cand bag boxele in priza. Dupa 30 de secunde, acestea reincep sa functioneze. Pareri?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Camp electromagnetic crescut si le bruiaza (daca-s wireless)
Daca nu, vine prea putin curent in PC ( e aceeasi tripla? )

| dannyel86 explică (pentru anonim_4396):

Nu sunt wireless.
Sistemul e conectat la un UPS bagat intr-un prelungitor.
Am patit asta si fara UPS (la mouse), care se deconecta cand primeam un mesaj pe telefon (aflat aproape de portul usb cu mouse - in aceasta situatie, nu isi mai revenea si trebuia reconectat la unitate pentru a reactiva cursorul).
Cu cealalta unitate aveam alta problerma cu boxele: imi dadeau restart la sistem cand le bagam in priza. Banuiesc ca prelungitorul principal are o problema. happy

3 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Daca reincep sa functioneze nu vad unde e problema laughing

| ciumabubonica a răspuns:

Si eu patesc la fel....este ceva normal