| LutterNapolitana a întrebat:

Neata all. Am si eu o intrebare pentru cei care se pricep la calculatoare. Va rog ajutati-ma. sad Nu stiu de ce nu mai primesc comenzi de la tastatura USB... am incercat si cu alta tastatura dar degeaba. Am citit undeva ca daca scot bateria BIOS`ului s-ar rezolva problema, dar o sa pierd tot ce am in calc? o sa trebuiasca sa umblu prin BIOS [pentru ca nu ma descurc. ]?

3 răspunsuri:
| soul2soull a răspuns:

Nu nu trebuie neaparat sa scoti bateria biosului si NU nu vei pierde nimic poti cauta in meniul bios enable USB legacy support sa fie pus pe enable
dupa aia ai dai F10 si enter (save & exit) casa intri in bios apesi f2 sau f10 sau tasta delete fiecare calk are tasta lui... nu e standard urmareste cand scrie press F... to enter setup

Răspuns utilizator avertizat
| tooteu a răspuns:

Bios e o baterie micuta pentru ceasul' dp pc nu are nici o treaba cu usb, poate nu mai functioneaza usb-ul di unitate big grin