| c0pil1n a întrebat:

Neata. Am o problema la pc.
Cand joc pubg indiferent de grafica procesorul imi sta de la 80% in sus si placa video 100% in task manager.
Se tureaza foarte tare ventilatoarele si sunt mici sacadari cateodata.
Procesor i5 9400f si placa video rx 580 8gb.
Nu sunt drop frame-uri ci doar niste simple blocari pe fractiune de secunda a imaginii.

1 răspuns:
| BullseyeShot a răspuns:

Verifică să nu ai şi alte procese care să solicite procesorul şi/sau care să "mănânce" din memoria RAM.
Pentru RX 580 e normal să stea între 90%-100% în jocuri, dar să te uiți la temperaturi. Acelea nu ar trebui să crească foarte mult.