| c0pil1n a întrebat:

Neata. Am o problema la pc.
Cand joc pubg indiferent de grafica procesorul imi sta de la 80% in sus si placa video 100% in task manager.
Se incalzeste si se tureaza foarte tare ventilatoarele si sunt mici sacadari cateodata.
Procesor i5 9400f si placa video rx 580 8gb.
Nu sunt drop frame-uri ci doar niste simple blocari pe fractiune de secunda a imaginii.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Scanare online:
https://www.eset.com/us/home/online-scanner
Descarci pe calculator, iar dupa pornire bifezi toate casutele pentru scanare extinsa, profunda.
La sfarsit va scrie daca a gasit ceva si daca le-a curatat.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La prima vedere:
procesorul poate fi suprasolicitat si in pauzele jocului, daca:
- sistemul este virusat
- nu sunt instalate drivere corespunzatoare (de performanta), in special cele de video
- alte motive care incarca procesorul (vezi Task Manager).

| c0pil1n explică (pentru Bula):

Salut. Ce program recomanzi pentru scanarea virusilor?

| Bula a răspuns (pentru c0pil1n):

Scanare online:
https://www.eset.com/us/home/online-scanner
Descarci pe calculator, iar dupa pornire bifezi toate casutele pentru scanare extinsa, profunda.
La sfarsit va scrie daca a gasit ceva si daca le-a curatat.

| luigifan a răspuns:

Du-te la un specialist.