| Andrei9758 a întrebat:

Neața.
Am și eu o problemă cu Netflix-ul, cand ma conectez pe tv (smart tv) nu îmi da subtitrare in română (precizez ca tv-ul este in română si contul este facut in Romania).
Sper ca ma puteți ajuta.
Fundaa

4 răspunsuri:
| JicaContra a răspuns:

Daca tembelizorul e destul de vechi si are un OS prea vechi atunci aplicatia Netflix nu se mai updateaza si pana la un punct nu recunostea deloc subtitrarile in rrromina

solutii, alt media player (cum ar fi chromecast)
sau incearca sa updatezi OS (systemul de operare) al TV-ului

| Irinelp a răspuns:

Trebuie să activezi traducerile, conectează-te la contul tău pe pc și după aceea intră la gerare profil și intră la profilul tău și aici alege limba, și încearcă după aceia să te uiți la filme pe tv și vezi dacă le traduce sau nu, Netflix traduce filmele în 7-8 limbi mai des folosite.

| Mmaannuu111 a răspuns (pentru Irinelp):

Nu are treabă am vorbit cu aia de la Netflix tot nu o să apară adică dacă pe PC îți apare in romana si pe smart tv nu înseamnă ca e de la smart tv ca îs aceleași conturi și e activată traducerea pe ambele dispozitive. Ei mi-au zis ca cele mai vechi de 2013 nu au traducerea in română

| Mmaannuu111 a răspuns:

Fix aceeași problema o am si eu. Am vorbit cu aia si mi-au zis ca televizorul e mai vechi de 2013 îți recomand să-ți cumperi chromecast și sa il rulezi de pe telefon. Crede ma așa am avut si eu. Sau cu un cablu hdmi