| anonim_4396 a întrebat:

Neata TPU.Am o bubă.Am avut recent niste probleme cu internetul, dar dupa ce le-am rezolva mi s-a schimbat rezolutia de la PC, de la 1360x768 pe 1153x864.Cand vreau sa o schimb nu o mai am in lista.Am cautat si pe goagăl si in 80% din cazuri trebuie schimbata placa, dar nu are nicio logica, cu aceeasi placa mergea si inainte.Dau fund(ă).

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

Exact, bine punctat.

La majoritatea placilor video vezi ca ai in driver o optiune sa isi adapteze automat ecranul, isi seteaza singur rezolutia de care ai nevoie.
Totusi incearca o reinstalare la driverul placii video si nu inteleg cum ai rezolvat tu conexiunea la internet modificand rezolutia de la placa video? laughing

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fa un update la driverul pentru placa video, sau verifica ca ai driverul pentru placa video instalat

| PengiunS a răspuns:

ăăăă... ok.

Ce zici daca reinstalezi driverul de la placa video?
Ce treaba are schimbarea placii video atat timp cat mere? laughing) cum anume ai rezolvat acele probleme la internet?

Cand instalezi placa video cel putin la mine imi adauga toate rezolutiile de care am nevoie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru PengiunS):

Sa iti spun sincer ca sa rezolv problemele la internet am schimbat placa de retea happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Evolution):

Bun bă, mulţam.

| Evolution a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca ai schimbat placa de reţea nu are nici'o legătură ca s-a schimbat rezoluţia de la ecranul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Evolution):

Stiu asta.Era doar ca o gluma fiindca omul zise ca am reparat netu' cu placa de retea.