| Rapidistu47 a întrebat:

Neata TPU!
Am o mica problema cu mouseul... Nu mai pot misca ferestre (adica sa mut o fereastra din coltul drept al desktopului in coltul stang).
Si nici sa selectez mai multe aplicatii sau foldere odata nu mai pot... (adica daca tin apasat mult timp pe click stanga si misc mouseul pe desktop nu se intampla nimic, in afara de miscarea mouselului).
Va rog sa ma ajutati big grin
P.S Am windows 7, iar problema a inceput sa apara dupa ce ieri am facut un update (stiti voi cand apare in coltul de jos pe dreapta o fereastra, si scrie ca in 10 minute sa de restart la PC, pentru a se face update.)

Răspuns Câştigător
| Aℓℓe a răspuns:

Aceeasi problema am avut-o si eu, trebuie sa iti schimbi mouseul si tastatura eventual. Ele trebuie schimbate maxim la 5 ani! Sper ca te-am ajutat happy Dar mai bine cheama un specialist in pc-uri. El iti va spune exact ce are. ::happy

| Rapidistu47 explică (pentru Aℓℓe):

Pai am cam de 5 ani PC-ul... Dar ma gandesc ca daca era de la asta trebuia sa se intampla treptat sau brusc (cand deschideam PC-ul), nu cand ii faceam update.

| Rapidistu47 explică (pentru Aℓℓe):

Am schimbat si butoanele intre ele si merge (nu ma descurc prea bine cu butoanele schimbate, asa ca imi trebuie o alta solutie.)

5 răspunsuri:
| Rapidistu47 explică:

Am uitat sa spun ca si atunci cand vreau sa sterg cateva cuvinte/litere dintr-un link cu un singur click (adica sa selectez ce vreau sa sterg si apas "backspace" nu pot, trebuie sa sterg litera cu litera.

| Rapidistu47 explică:

Mda... sunt un tampit...
Trebuia doar sa schimb butoanele intre ele si sa modific viteza la dublu click... Acum merge.
Mersi totusi pentru raspuns Alle.

| CinevaNou a răspuns (pentru Rapidistu47):

"Am uitat sa spun ca si atunci cand vreau sa sterg cateva cuvinte/litere dintr-un link cu un singur click (adica sa selectez ce vreau sa sterg si apas "backspace" nu pot, trebuie sa sterg litera cu litera. "

Verifica si sa nu fie cumva bifat ceva de la control panel - ease of acces center - keyboard. Suna ca si cum ar fi bifat sticky keys sau filter keys.