| anonim_4396 a întrebat:

Neata TPU, am Samsung j3 si de un timp mi se tot aude putin mai infundat la fel si pe casti. Atunci când ascultam muzica era mai clar si mai fain da acum e mai rau. Am deschis carcasa sa vad ce e si nu e nimic acolo. Nu am facut nimic cu telefonul si mai ales un partea aceea. Oare trebuie sa il duc la reparat ca numai asta imi mai lipsea acum.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Spala-ti urechile infundate, eventual mergi la un medic ORL sa le spele!

Daca si in difuzor si in casti (doua surse de sunet diferite) percepi aceeasi senzatie de "infubdare", atunci cauza comuna poate fi urechea ta infundata. Se intampla des la cei care asculta mult muzica la casti, mai ales la volum mare.

| Marin_5335 a răspuns:

Ia un furtunul la aspirator și aspiră la boxă.