| marius7tree a întrebat:

Neata TPU! Am si eu o problema! mi-am cumparat decurand un iPhone 3G S si nu imi citeste cartela! Problema este ca, mai am o cartela de-a tatalui meu de cosmote care o citeste! Cartela care nu o citeste e de orange! Va rog sa ma ajutati! sad

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

De unde l-ai luat? Daca de la Cosmote este normal sa citeasca cartela Cosmote.Este codat.Nu citeste alte cartele ale altor retele.

2 răspunsuri:
| marius7tree explică:

Nu, nu este codat! Telefonul este luat din Italia si nu este codat in nici-o retea!

| darrio2007 a răspuns (pentru marius7tree):

Incearca la un service. Poate are ceva defect.Imi pare rau ca nu te pot ajuta.