| anonim_4396 a întrebat:

Neata TPU! am un telefon Orange atlanta si avea parola la sim.i l-am imprumutat cuiva,l-a inchis, cand l-a deschis nu a stiut parola iar acum nu merge nici parola mea..nu merge nicio cartela in telefonul ala, ca cere parola.credeti ca s-a blocat si de-aia nu mai merge nici vechea parola? si daca da, cum reusesc s-o aflu? dau funda! help me! sad

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inteleg ca ai avut parola la telefon, nu la cartela.Suna la Orange, la relatii cu clientii si explica situatia, altfel trebuie sa mergi cu el la cei care se ocupa de decodari.Numai bine.

| Madalina115 a răspuns (pentru anonim_4396):

Faza e ca daca nu mai merge nici cu o cartela..sa inteleg ca trebuie sa aflu codul de securitate al telefonului?

| anonim_4396 explică (pentru Madalina115):

Codul de securitate ar trebui sa il ai in cartea care ai primit-o odata cu telefonul.Incearca din setari, la codul de securitate(siguranta), este posibil sa iti dea voie sa schimbi sau sa anulezi acea parola.

| Madalina115 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar nu mai pot intra in meniu..cand deschid telefonul, imi cere codul..la orice cartela..si nu-mi merge vechiul cod..am gasit ceva pe net, dar nimic pentru Orange atlanta..nu mai stiu ce sa fac.sad

| anonim_4396 explică (pentru Madalina115):

Imi pare rau, dar nu ai decit sa astepti pina dimineata si sa suni la Orange sau sa mergi la magazinul de unde l-ai cumparat, si ei ar putea sa te ajute ori la un service.In mod normal, codul de deblocare este trecut in carte(12345),dar daca l-ai schimbat, nu il mai accepta.