| ooAndrewoo a întrebat:

Neata TPU si la multi ani pe anul asta!

Am o problema la Tv. De la un timp a inceput sa se intrerupa imaginea pe ecran si apare doar o dunga alba orizontala la mijlocul ecranului. Am desfacut Tv-ul si m-am uitat sa nu fie vreo mufa scoasa, dar nu am reusit sa remediez problema...In cel mai scurt timp ma voi apuca sa-l curat de praful din interior.

Ma puteti ajuta cu niste sfaturi?
Ce as putea face ca sa pot vedea din nou imaginea clara pe Tv si sa nu-mi mai apara doar dunga aceea?

(nu am nici un aparat cu care sa masor tensiunea din piesele Tv-ului pentru a vedea daca e vreun circuit intrerupt sau vreo piesa arsa)...

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te pricepi sau te bagi asaaaa ca n-ai ce face? Ai sonor? Posibil tubul sau finalul video.Si acel praf nu se curata.Ca la calculator.Ai acolo un transformator de inalta tensiune care te poate pune la pamant chiar si 2-3 minute dupa ce il scoti din priza.Du-l la un doctor.Sa nu strici si altceva si platesti mai mult.Nu-ti mai baga nasul daca nu stii ce sa faci.

| motan444 a răspuns:

S-a dus tubul din ce spui tu si nu prea mai ai ce sa ii faci

| trolololo a răspuns (pentru motan444):

Cum sa nu? Am un televizor care tocmai problema asta a avut-o. L-am dus la reparat si la făcut ca nou. Pentru o suma modica.

| motan444 a răspuns (pentru trolololo):

Dul si pe asta ca tot asta are