| r3s70r3 a întrebat:

Neata TPU. Vreau sa imi cumpar un playstation 3 sau un xbox 360, si vreau sa stiu daca il pot conecta la un televizor de ala vechi sau la monitor(BenQ g900wa)?

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Atat PS3-ul cat si xbox-ul o sa le poti conecta la tv-ul tau atata timp cat are: hdmi sau rca sau scart. Si cum pana si televizoarele din anii 70 au asa ceva(depinde acum si de televizor), sigur o sa mearga. Din pacate, nici una dintre ele nu o sa o poti coencta la acel monitor(iar un adaptor hdmi vga e prea scump, si nu merita). Deci cel mai probabil o sa ramai la utilizarea alaturi de televizor.

| cezarenache a răspuns:

Neata si tie big grin In primul rand ai nevoie de cablu hdmi sau scart(acel TV nu are sigur hdmi suport) verifica daca are scart si va merge sigurwinking