| heyheyhey a întrebat:

Netu de la cartela frog merge si pe telefoanele care sunt de la orange dar sunt deblocate?

2 răspunsuri:
| AlexMercer a răspuns:

Bineinteles ca da numai ca ii trebuie sai schimbi banda de conexiune (la Orange e 1900 la frog e 2000) Cum pot schimba banda? : te duci la un operator cosmote si il rogi sa iti schimbe banda! Odata ce ai schimbat banda iti trebuiesc setarile de internet (suni la 1234 si si urmezi instructiunile robotului ( daca este necesar tranferate la un operator in timp ce robotul iti vorbeste o sa iti zica : pentru transfer la operator apasati tasta 0 si de acolo ii spui acelui om toate nelamuririle daca vrei sa-ti trimita configuratii pentru internet multimedia etc) Succes!

| ArsenieBoca a răspuns:

Da Daca Tau este Deblocat de pe Orange pe Orice Alta Retea.
FUNCTIONEAZA!