| Andreiu68 a întrebat:

Nevoie urgent de un raspuns! Am un laptop Asus si ieri seara am dat peste incarcator,a iesit din priza si s-a inchis ( tin mereu laptopul la incarcat ca daca il scot se inchide, nu se incarca, ramane la 0%) si cand l-am bagat in priza inapoi l-am deschis si imaginea era neagra,l-am scos iar din priza, l-am pus inapoi si laptopul se deschide singur dar imaginea e neagra, l-am lasat vr-o 30 min ca poate isi revine dar nu,am apasat pe butoane, nimic, ce oare este? Dece s-a dus asa dintr-odata?

7 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

S-a ars placa video! Te va costa foarte mult sa-l repari... mai mult decat jumatate de laptop cand era nou!

| RAY a răspuns (pentru lpavel):

In caz de ceva o sa i dea un reflow pe placa video, nu e asa scump https://www.youtube.com/watch?v=KiwSecc-WQc

| lpavel a răspuns (pentru RAY):

Asa e, poate incerca varianta aia dar cand va intra intr-un joc iar se va strica! Nimeni nu-ti poate garanta o durata lunga de viata cu o asemenea reparatie!

| RAY a răspuns (pentru lpavel):

Ai dreptate

| dannyel86 a răspuns:

Va trebui dus in service. Ei iti vor spune ce are si daca merita reparat. Precum s-a spus, costurile ar putea fi foarte mari si mai bine te orientezi catre un alt produs similar.

| Algo098 a răspuns:

Incearca la butoane, acelea care schimba cand pe monitor extern, cand pe ecranul laptopului, cand inchide ecranul. Poate s-a fixat pe o varianta "fara imagine" sau cu luminozitate redusa, deci incearca tastele Fn+F4, Fn+F5 sau altele care tin de ecran.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai ai garantie la el? Du-l la un service, ei vor stii sigur ce are