| UserName250000 a întrebat:

NICIODATĂ NU VREȚI SĂ IMI RASPUNDETI LA CEVA FOARTE URGENT. Am o problemă la telefon. De fiecare dată când țin puțin apăsat într-un anume colț al ecranului (in zona unde se află backspace-ul mai exact), touchscreen-ul se comportă de parcă aș apăsa odată, de două ori poate chiar și de trei ori și pe mijlocul de jos al ecranului. Ce pot face? Nu am folie protectoare, telefonul nu e crăpat și nu l-am scăpat. Touchscreen-ul in rest merge bine.

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai umblat tu in setari si ai setat ceva aiurea, da i resetare fabrica si toate setarile vor fi cum erau odata cand l ai cumparat.

Bula
| Bula a răspuns:

Intra in Setari si regleaza diferite grade de sensibilitate la Touch screen! Alege gradul de sensibilitate care-ti convine mai mult.

Daca nu ai asemenea setare, atunci doar la service se poate rezolva problema.

| Brizbriz a răspuns:

Cumperi alt telefon?
funda?hee hee

Răspuns utilizator avertizat
| Yuoia a răspuns:

"când țin puțin apăsat într-un anume colț al ecranului (in zona unde se află backspace-ul mai exact)"
Nu cumva apesi chiar pe backspace sau alta tasta? Folia nu te protejeaza de asa ceva. Altfel, nu am putea folosi telefoanele.

| RxTx a răspuns:

Mergi cu el la service
Il dezlipeste ii înfige mufele mai bine apoi il lipește la loc!
Total 100 lei

| Gândesclarece a răspuns:

Ai sensibilitatea foarte slabă, n are treaba cu folia. Înainte să ne luăm un telefon ne informam și noi!?

| rumi36 a răspuns:

Ai auzit de service?