| alexandru2002john a întrebat:

Noroc! Am o problema. Am un Samsung GALAXY S5 G900F si cand vreau sa-mi instalez un sistem de operare custom cum ar fi Cyanogenmod sau un rom de GALAXY NOTE 5, nu-mi da eroare la instalare dar nu-mi functioneaza butoanele capacitive, WI-FI-ul, camera si alte chestii de baza ale telefonului. Ce ar trebui sa-i fac telefonului ca sa-mi mearga romurile? Am un prieten care are acelasi model ca mine si nu are nicio problema cu romurile. DAU FUNDA!

2 răspunsuri:
| krossbs a răspuns:

Hmm. at trebui sa descarci custom rom diferit. in primul rand trebuie sa te asigur ca rom-urile pe care le descarci sunt pentru modelul tau. apoi descarca si instaleaza. daca vrei iti pot da site de unde sa le descarci.

| alexandru2002john explică (pentru krossbs):

Eu am modelul G900F iar rom-urile respective sunt pentru acest model. Si in plus daca nu erau pentru modelul meu, imi dadea Fail To Install