| MarianAndreiCza9 a întrebat:

Noroc, TPU! Mi s-a dus soft-ul pe telefon..cum bag iar Android cu USB de pe PC? Daca puteti sa-mi aratati un tutorial, ceva... sau sa-mi explicati pasii si ce programe trebuie sa descarc, multumesc.

3 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Vezi pe https://www.xda-developers.com/
Trebuie un sistem diferit pentru fiecare model/firma in parte, si pentru fiecare tara/continent, daca iei un ROM de China, nu iti merge totul la el in Romania.

| nicu991 a răspuns:

Încearcă întâi cu un wipe/ factory reset. Dupa aceea intrebi de reinstalat Android-ul. Găsești pe net tutorial cum să-ti accesezi recovery menu pentru modelul tău de telefon.

| MarianAndreiCza9 explică (pentru nicu991):

Am incercat ma si nu merge cu wipe/ factory reset. De aia am intrebat direct, daca stii raspunde, daca nu stii, nu raspunde