| balu a întrebat:

Norton Antivirus Sau Eset smart Security 4.La Norton Anrivirus am licenta pana in 2018 iar la Eset Smart Security pana in 2050, si nu stiu care este mai eficient.Cine imi spune

2 răspunsuri:
| CosteaVlad a răspuns:

Categoric ESET a fost şi este o firmă care oferă cele mai eficiente soluţii de securitate, indiferent că vorbim de Smart Security sau Nod 32. Nu o spun numai eu, deşi consider că după 5 ani în care am mers pe el şi n-am avut absolut deloc probleme, sunt în măsură cât de cât să fac acest lucru, dar mult mai veridic este faptul că apare în top 10 pe toate site-urile de specialitate, care s-au ocupat cu testarea eficienţei programelor antivirus.
Ce-i drept, pe unele site-uri, cum ar fi acesta: http://anti-virus-software-review.toptenreviews.com/v2/, ESET e clasat de abia pe locul 5, fiind luat şi de Norton, însă acel clasament nu mi se pare unul relevant. M-am uitat pe foarte multe site-uri, am făcut comparaţii, m-am documentat, deci nu vorbesc absolut deloc în necunoştinţă de cauză, iar concluzia care a reieşit a fost că Kaspersky şi ESET sunt în vârful piramidei. Kaspy papă cam multe resurse, spre deosebire de ESET, care consumă mult mai puţine, chiar de aprox. 10 ori mai puţin decât Kaspy şi decât multe alte programe de securitate, iar din acest motiv ESET are o mare bulină albă din punctul meu de vedere, plus că ţi-am zis, îl folosesc de mult timp şi sunt foarte mulţumit de el. :)
O seară bună!

| DjTeolik a răspuns:

Eset Smart Security este mult mai bun si mai evoluat decat Norton