| Adrianadiafg a întrebat:

Notebook / Laptop Lenovo 17.3" IdeaPad 330 ICH, FHD, Procesor Intel® Core™ i7-8750H (9M Cache, up to 4.10 GHz), 8GB DDR4, 1TB + 256GB SSD, GeForce GTX 1050 4GB, FreeDos, Platinum Grey Este o alegere buna?

Răspuns Câştigător
| costinyo a răspuns:

Este bun dar presupun ca il cumperi ca sa te joci pe el. Trebuie sa stii ca laptopurile gaming nu se compara la "putere" cu calculatoarele normale de birou. In primul rand racirea laptopului conteaza iar daca pui un calculator de birou cu aceleasi componente langa un laptop gaming o sa iti dai seama de diferente de performanta vizibile.
La toata lumea ce doreste sa isi achizitioneze un calculator pentru jocuri le recomand calculator de birou. Sunt mult mai multe diferente.
Chiar daca laptopul tau este "portabil" trebuie sa stii ca bateria nu o sa tina mai mult de 1, 5 ore iar avand ecranul de 17, 3 acesta este si maricel si greu totodata.
M-am uitat la cum arata acest laptop si observ ca este si subtirel deci inca un lucru in minus pentru racire. Daca te vei juca intens pe el o sa realizezi toate lucrurile spuse de mine aici.

1 răspuns:
| flixbuster a răspuns:

Pentru ce si cat costa? Daca dai 10.000 lei ca sa faci browsing de net si sa scrii eseuri in Word sigur este o alegere proasta.