| OnePiece a întrebat:

Noul iPhone X va costa, in Romania, 5300 de lei varianta cu 64 de GB si 6100 cea cu 256 GB. Nu vi se pare cam mult?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, te forteaza cineva sa il cumperi?

Fac ce vor ei si punct.

| Seewk_Skrool_1985 a răspuns:

Pretul e a lor, il vrei il cumperi, nu asta e... nu te obliga nimeni ca sa-l cumperi, normal ca e mult pentru salariile din Romania.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce sa ni se para mult? Apple mereu a avut preturi umflate

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie sa fi nebun sa dai atitia bani pe un telefon, nici miliardarii nu aruncă cu banii pe asa ceva, tu pe care il vrei? pe ăla de 6100 lei? Maine la prima ora esti in bancă faci credit de nevoi personale telefoane de jmecher.

| Maria1300 a răspuns:

Da,e cam scump, dar e mult mai fain si multe lucruri noi.Asta e pretul de lansare, dar dupa ceva timp scade simtitor (Ex. La Samsung S7-a fost la inceput 3000-3500 si acum gasesti sub 2000)

| Skifer a răspuns:

Preda-te marinei si scoti banii pentru telefon si iti mai si raman.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

IPhone este doar pentru fite. Daca ma uit la portofelul meu, mi-as permite. Doar ca pur si simplu nu ma impac cu iPhone. Eu sunt fan Samsung si in ciuda bugetului meu, cumpar si folosesc doar Samsung pana in 1500 lei. Pana una-alta, la toate auzi la fel si crede-ma ca am tinut in mana si telefon de 10.000 euro. Din acela Vertu, cu cristale nu stiu care. O cunostinta, nu era telefonul meu. Atata timp cat poti trimite mesaj, poti apela, poti accesa internetul etc, nu vad de ce as baga 6000 lei intr-un telefon cand fac asta acum de pe un telefon de 10x mai ieftin. Si nu vad ce atata memorie. 256 GB, pe bune? Dar na, unii cu poloniul ruginit foame si sosete rupte in picioare, isi iau iphone ca e la moda. Am vazut si cu negru sub unghii si iphone 6s in mana. Na, asa-i romanul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa ca e bun si iphone 6/6s/7,5300 de lei e un pret prea exagerat dupa parerea mea, daca nu ai ce face cu banii atunci e perfect laughing