| georgica29 a întrebat:

Nu am avut antivirus un timp si am luat apoi antivirusul nod 32 si cand am scanat mi-a gasit un virus la winRARam dat sa-l pun in carantina dar a spus ca nul poate curata din calculator.imi merge mai greu calculatorul si mi se blocheaza mai des ce as putea sa fac sa scap de virus.va multumesc.

Răspuns Câştigător
| asko a răspuns:

Vezi ce proces ruleaza sub acel virus, sau unde anume este exe-ul care este virus
cand deschizi calculatorul apasa f8 alege safe mode, mergi in folderul unde se afla exe-ul acela virusat si sterge-l
deschide calculatorul si vezi daca mai apare, mai scaneaza inca odata cu nod

3 răspunsuri:
| alex2009 a răspuns:

Instaleaza din nou windowsul cel mai bine si dupa instalare instaleaza un anti-virus si asa cred ca elimini mai repede decat sa te chinui sa il pui in carantina si etc. am folosit si eu Nod 32 o perioada dar nu am fost multumit de el dar asta este o parere personala. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E nasol daca nu il poate sterge, mai bine pune-l in carantina, dar chiar daca il puteai sterge, nu se stie daca asta iti poate cauza mai mult rau decat bine. Am auzit ca unii virusi se prind bine de ce ai tu in calculator si daca ii stergi e posibil sa nu-ti mai mearga ceva. Dar daca nici in carantina nu se potoleste virusul, atunci asculta sfatul lui asko ca e bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand sa nu mai folosesti antivirusi.Aceste programe au scopul de a scoate bani de la noi, fraierii.Virusii informatici sunt facuti de cei care fac progrmele antivirus.Niciun program antivirus nu acopera intrega plaja de virusi. Oricare doua programe antivirus instalate in acelasi calculator vor intra in conflict, mai devreme sau mai tarziu.Nu mai folosesc de cateva luni antivirus si nu mai am nicio problema.Bafta maxima, frate.