| anonim_4396 a întrebat:

Nu am sunet in pc! Nu-mi apare iconita jos in bara; de asemenea la device manager >-- sound,video and game controllers sunt toate cu semnul exclamarii( galben) : audio codecs,legacy audio drivers, realtek audio AC'97 etc. Driverele erau toate instalate si mergea totul perfect pana am instalat un program de inregistrat : Xilisoft. Am reinstalat drivere si nimic,tot nu apare nici urma de sunet in pc. Si-mi apare in control panel No audio device( boxele sunt bune,se aud ca merg si sunt bagate corespunzator in unitate,nu le-am miscat,dupa cum am spus s-a petrecut tot dupa instalarea programului). Nu stiu ce se intampla, ajutor sad!

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Reinstaleaza driver audio de pe adresa producatorului.

| anonim_4396 explică (pentru neutrino):

Adica de pe site-ul realtek, nu? Am componentele calculatorului foarte foarte vechi.

| neutrino a răspuns (pentru anonim_4396):

Vezi ce placa audio ai!

| anonim_4396 explică (pentru neutrino):

Am instalat driver-ul de pe adresa producatorului si degeaba. Tot sunt cu semnul exclamarii si nu am sunet in pc...