| vioreld a întrebat:

Nu este chiar o intrebare dar va cer ajutorul.
Am o imprimanta HP Deskjet F2180, si de-odata nu mai merge. Mi se aprinde un led precum ca nu mai ia unul din cartuse, am fost si am cumparat altul ...tot degeaba. Am curatat acea,, foita" cu lamele cu o solutie speciala data de cei de la un service si tot degeaba...
Dar problema este urmatoarea, nici ca scanner nu o mai pot folosi (este o imprimanta multifunctionala, puteti vedea modelul cautand pe google).
Specific ca firele sunt bine bagate, deci vreau sa se excluda aceasta posibilitate...
Imi puteti da o sugestie?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Am avut si eu aceeasi problema. Am fost cu ea in service si mi-au zis ca e vina mea, si nu au reparat-o. Mie mi-au zis ca eu am folosit cartuse neadecvate si a curs astfel cerneala unde nu trebuie si gata. Am aruncat-o la gunoi ca m-am saturat de ea(mai avusem un Canon inainte, dar macar ala iesise din garantie). Nu ma tinuse nici macar un an si deja gata.Incearca sa o duci la un specialist si sa vezi daca o poate repara.